Якщо ви плануєте придбати будинок на колесах, треба буде врахувати багато пунктів. Щоб подорожувати не лише в гарному та функціональному, але й у зручному та надійному житловому автомобілі, обов’язково слід подумати про правильно влаштовану ходову. Часто її важливість недооцінюють, проте її якість гарантує, що ваше проживання у трейлері під час подорожі не буде зіпсоване надмірною тряскою та ви доберетесь до пункту призначення у повній цілості.

Пропонуємо вам важливу інформацію щодо того, як загалом функціонує така ходова і з чого вона повинна складатись.

Базові знання про ходову – будова й окремі елементи

Якщо йдеться про шасі, то говорять про несучу частину автомобіля. Тобто про ту частину, на якій кріпиться кузов разом із двигуном та коробкою передач. Ходова є частиною шасі. До складу ходової належать усі елементи, які слугують амортизації – наприклад ресори і амортизатори, а також напрямна система підвіски колеса, підвіска коліс, колеса, підшипники маточини колеса, осі та, звичайно, гальма і кермовий механізм.

Від чого залежить якість ходової?

Якість ходової висока, якщо вона може забезпечити надійну і безпечну їзду. Водночас вона повинна бути стійкою до атмосферних впливів і факторів впливу навколишнього середовища, а отже повинна забезпечувати тривалий термін служби.

Безпечна їзда

Для безпечної їзди шасі, осі, підвіска коліс і ресори трейлера повинні добре робити свою роботу. Хороша ходова, наприклад, може позитивно впливати на стабільність водіння та компенсувати можливі слабкі місця житлового автомобіля, такі як довгий звис даху або високий центр ваги.

Хороша ходова також визначається високою якістю амортизаторів і ресор та їхньою відмінною взаємодією. Вони забезпечують стабільність на поворотах й вибоїнах і якщо є нерівномірне завантаження. Аби підтримувати автомобіль під час руху на однаковому рівні та максимально продуктивно гасити сильні удари, амортизатор та ресори повинні знаходитись у максимально можливій гармонійній взаємодії в будь-якому положенні. В той час як ресори беруть на себе кінетичну енергію, амортизатор, як прямий антипод, поглинає передану енергію, і автомобіль не трясе під дією коливань.

Якщо компоненти ходової відмінно відрегульовані один відносно одного, це позитивно впливає на стійкість автомобіля під час руху, стійкість на дорозі, а відтак – безпосередньо на надійність житлового трейлера.

Комфортна їзда

Поряд із надійністю ходова також повинна забезпечувати можливість ненапруженої їзди та певний комфорт. Традиційні серійні ходові не завжди дозволяють це реалізувати в оптимальному обсязі. Це пов’язано з тим, що кузов житлового автомобіля у більшості виробників серійно сконструйований відповідно до шасі вантажного автомобіля малої вантажопідйомності, так, часто базовим автомобілем слугував Fiat Ducato.

Загалом немає що заперечити проти застосування такого шасі автомобіля малої вантажопідйомності у якості основи для кабіни житлового трейлера. Авто малої вантажопідйомності були розроблені як вантажні, які, наскільки це можливо, не потребують техобслуговування, з міцною ходовою, з метою надійного транспортування важких вантажів із пункту А в пункт Б. Жорсткі мости з листовими ресорами і додатковими амортизаторами, якими обладнані більшість транспортерів (автомобілів малої вантажопідйомності), власне виконують ці передумови. Вони нечутливі та надійні. Проте, на жаль, комфорт у таких серійних автомобілях залишає бажати кращого, що й недивно, оскільки зрештою (див. вище) вони були розроблені як «робочі конячки» та не передбачали наявність кузова вищого класу. Якщо ви бажаєте отримати комфорт та плавну їзду, то не слід вибирати серійні ходові в першу чергу.

Спеціаліст AL-KO з ходових виявив цю проблему майже 40 років тому, і відтоді, розробивши шасі AL-KO, компанія пропонує ходову, за допомогою якої ви зможете подорожувати не лише надійно, але й комфортно. Це можливо завдяки оптимальному узгодженню шасі з ресорною та амортизаційною технікою.

Чим саме шасі AL-KO відрізняються від звичайних серійних ходових?

Понад чверть мільйона всіх ходових, якими обладнані будинки на колесах, виготовлені на заводах AL-KO. Однією з вирішальних переваг є те, що ці шасі є ширшими та розташовані глибше порівняно з вихідними рамами. Це дозволяє не лише впливати на ходові якості житлового автомобіля, але й підвищити надійність і комфорт. Ще один важливий плюс – це власний міст із торсійною підвіскою, серійно вмонтований у шасі AL-KO. Він перетворює удари і поштовхи на м’які коливання і відтак перевершує традиційні техніки підресорювання.

Шасі AL-KO, зокрема, пропонують поціновувачам будинків на колесах такі поліпшення.

 • Низький центр ваги автомобіля: краща стійкість авто на дорозі, кращі ходові якості під час руху, вища безпека руху.
 • Автомобіль можна підготувати до експлуатації в зимових умовах: завдяки глибшому розташуванню рами можна вбудувати подвійне днище, необхідне для забезпечення зимостійкості машини.
 • Нижчий кузов житлового автомобіля: менший аеродинамічний опір, зниження витрат на пальне, збільшена надійність.
 • Комфортна їзда: серійно вмонтовані осі з торсійною підвіскою та незалежною підвіскою коліс забезпечують більший комфорт та покращену стійкість автомобіля на дорозі при застосуванні шасі AL-KO.
 • Збільшений термін служби: гаряче цинкування шасі забезпечує тривалий захист від корозії і пошкоджень.
 • Полегшена конструкція: зниження витрат на пальне або, як варіант, можливість довантаження завдяки полегшеному на 100 кг шасі.

Системи підресорювання з можливістю дообладнання для ще більшого комфорту

Система підресорювання як частина ходової значною мірою сприяє безпеці руху і комфорту. Проте в серійних ходових комфорт стоїть на останньому місці. Традиційні системи підресорювання орієнтовані на тривалу експлуатаційну надійність та велику навантажуваність. Це тягне за собою усі типові наслідки, наприклад гримотіння посуду в трейлері та те, що відчуваються навіть невеличкі нерівності дороги. В найгіршому випадку ресори внаслідок багаторічних тривалих навантажень втрачають свою еластичність.

При цьому є можливість дообладнати будинок на колесах ефективними системами підресорювання. AL-KO пропонує великий вибір – від механічних до пневматичних підвісок. Компанія пропонує підходящі системи підресорювання не лише для шасі AL-KO, але й для житлових автомобілів з серійною ходовою.

Читайте також: Житловий автопричіп: яке посвідчення водія знадобиться для подорожей Європою

AL-KO Comfort Suspension (ACS)Оптимізація переднього і заднього мостів

Цей варіант дозволяє створити спокійніші умови під час руху автомобіля. Краща амортизація на нерівностях та вибоїнах, авто рухається без тряски по дорозі, знижується рівень шуму у салоні.

Продукція AL-KO

 • AL-KO Comfort Suspension (ACS). Замість стандартної амортизаційної стійки на передній міст можна встановити комфортну амортизаційну стійку ACS, яка складається зі спеціального амортизатора та гвинтової пружини. Це забезпечує амортизацію ударів під час руху автомобіля, що покращує точність керування, стійкість під час їзди та бокової хитавиці, а отже і безпеку руху.
 • AL-KO Level Controller (ALC)AL-KO Level Controller (ALC). Незалежно від навантаження ALC забезпечує оптимальний рівень заднього мосту під час руху і, як наслідок, необхідний кліренс у задній частині кузова і тягу на передніх колесах. Окрім того, він забезпечує баланс між стороною водія і стороною пасажира переднього сидіння, завдяки чому диферент і центр ваги залишаються стабільними, навіть при нерівномірному розподілі навантаження.

Дообладнання заднього мосту пневморесорами

Як правило, тут йдеться про так звану додаткову пневматичну підвіску. Її використовують разом із листовими ресорами, і вона бере на себе частину навантаження, а також запобігає пробиванню амортизації та, окрім підвищеного комфорту та покращених ходових якостей автомобіля, забезпечує корисні можливості налаштування, наприклад на кілька сантиметрів підняти задню частину кузова під час руху на підйом. Пневморесори можна додатково встановлювати на багатьох автомобілях.

AL-KO Air PlusПродукція AL-KO

 • AL-KO Air Plus. В цій додатковій пневматичній підвісці, яка підходить тільки для шасі AL-KO Chassis, тиск повітря в балонах пневматичної ресори управляється в ручному режимі, завдяки чому відбувається гнучке регулювання кліренсу та кута звису залежно від навантаження та дорожніх умов. Ця система дозволяє зменшити гуркіт на задньому мості, а автомобіль загалом краще балансує.
 • AL-KO Air TopAL-KO Air Top. Дана система забезпечує більший кліренс, більше комфорту, підвищену стабільність під час бокової хитавиці, стабілізує ходові якості автомобіля при боковому вітрі та збільшує кут звису. Ця система доповнює Air Plus та підходить для оригінальних шасі Fiat. Зменшується кількість відчутних ударів під час руху та покращується крен. Ще одна перевага: Air Top дозволяє трохи підняти автомобіль під час руху на підйом або долання невеликих перешкод та вирівняти його положення на стоянці.

Обладнання автомобіля повнокомплектною пневмопідвіскою

В цій системі пневмобалони застосовують на передньому і задньому мості або лише на задньому мості, вони автоматично беруть на себе амортизацію. Завдяки цьому авто набуває оптимальної стійкості під час руху на дорозі та оптимальний комфорт.

AL-KO Air Premium X2Продукція AL-KO

 • AL-KO Air Premium X2. Даною системою з повнокомплектною пневмопідвіскою можна керувати за допомогою пульта дистанційного управління та забезпечувати автоматичне нівелювання заднього мосту за умов нерівномірного навантаження. Завдяки цьому автомобіль отримує більший кліренс та покращений кут звису, або ж, наприклад, можна опустити задню частину авто, аби уможливити зручне завантаження. X2 не потребує техобслуговування та має можливість наступного апгрейду до рівня Air Premium X4.
 • AL-KO Air Premium X4. Цю автоматичну повнокомплектну пневмопідвіску монтують на передньому і задньому мості. Вона представляє собою абсолютний преміум-клас серед систем підресорювання. X4 сприяє вирівнюванню автомобіля під час руху або на стоянці залежно від навантаження та в повністю автоматичному режимі. Функція підвищеної прохідності дозволяє досягнути вирівнювання висоти до 12 см по діагоналі. Ця система також не потребує техобслуговування та не погіршує стан кузова. Як і її «менший брат» X2, система X4 підходить для автомобілів із ESP.
 • Частини для причепів та трейлерів